תיקון נזילות

תיקון נזילות מקצועי, אמין ויעיל

כאשר מדברים על תיקון נזילות מתכוונים למעשה לקשת רחבה של פעולות, המשתנות בהתאם למקור הנזילה, סוג הנזילה, חלקי החילוף הנדרשים והעבודות השונות שצריך לבצע. אולם בכל מקרה, לצורך תיקון נזילה מומלץ לפנות אל בעלי מקצוע מנוסים המחזיקים בכל האמצעים הנדרשים, ומציעים כמובן מחיר הוגן עבור עבודתם.

מה הן הסיבות לנזילות?

כפי שאמרנו, תיקוני נזילות הם עולם ומלואו ולו בשל הסיבה שמקור הנזילה שונה בכל פעם. לדוגמא, יש נזילות הניכרות בתקרות ובקירות ונזילות שמחלחלות דרך התקרה. כמו כן, הנזילה יכולה להיראות באופן מוחשי בתור טפטוף היורד מהתקרה, מים שמחלחלים לאורך הקיר, כתמים צהובים או ירוקים המסמנים פטריות ועובש, טיח וצבע שמתקלפים מהקיר וכדומה. 

היא יכולה להיגרם כתוצאה מכשל מבני מתשתית צנרת המים שעוברת בתוך קירות הבית, אך גם יכולה להגיע דווקא מהקומה העליונה – כלומר מחדר האמבטיה והשירותים של השכנים. 

הנזילה גם יכולה להיגרם כתוצאה מכשלי איטום בגג ובקירות חיצוניים. לעיתים הנזילה יוצאת ממערכת ביוב חיצונית, עקב שורשים שחודרים אל הצנרת וסותמים אותה. ישנן סיבות רבות שיכולות לגרום לנזילות, החל בנזילה קטנה וכמעט בלתי מורגשת ועד להצפות של ממש.

כיצד מתקנים נזילות?

בכל הנוגע לתיקון נזילה, ישנן דרכים רבות הכוללות מגוון פעולות אותן אינסטלטור מומחה לתיקון נזילות יכול לבצע. יחד עם זאת, ניתן להצביע על תהליך מקצועי בסיסי שנכון במרבית המקרים, בין אם נדרש תיקון פיצוץ בצנרת או ליקוי באיטום הגג. 

בתור התחלה, בעל המקצוע משוחח אתכם בטלפון ומנסה לקבל כמה שיותר מידע על הנזילה: האם אתם מבחינים בה ממש או רק חושדים, האם רואים בעין או שומעים באוזן, באילו מקומות בדירה או בבית היא מורגשת, כיצד היא נראית, מהם מכשירי הקצה הקרובים אליה (אסלה, מדיח, כיור). 

שאלות אלה מאפשרות לבעל המקצוע לדייק את המענה ולהכין את עצמו מראש לתקלה הספציפית שלכם. במידת האפשר, בעל המקצוע גם יספק לכם הערכת מחיר ראשונית ויסביר לכם את מרכיביה, אולם חשוב לזכור שהערכה זו עשויה להשתנות (למעלה או למטה) בהתאם למצב האמיתי בשטח.

בשלב הבא מגיע בעל המקצוע אליכם הביתה. במידה שהנזילה ניכרת והמקור שלה ברור ומובן, ניתן לגשת ישר אל מלאכת התיקון. ואולם, לעיתים תיקון נזילה אינו יכול להתחיל מייד שכן המקור שלה מצוי מאחורי קירות, מתחת ליריעות ביטומניות, מתחת לרצפות וכן הלאה. מאחר שהיא אינה גלויה יש להיעזר במכשור מתקדם כמו מצלמה טרמית, סיב אופטי, מד לחות ועוד, המאפשר לזהות את מיקומה המדויק מבלי להזדקק לשבירה של קירות, הרמת אריחים או עבודות מורכבות ומיותרות. אמנם, על מנת להגיע לבסוף אל מקור הנזילה עצמו ייתכן ויידרשו פעולות כאלו, אך מכיוון שמבצעים תחילה איתור נזילות באמצעים מתקדמים – הצורך בעבודות אלו יורד למינימום.

אחרי שבעל המקצוע זיהה במדויק את מקור הבעיה או הבעיות, הוא ממשיך אל תיקוני נזילות כגון פיצוץ בצנרת או סתימה שלה, שברים ובלאי בחיבורים, סדקים בצנרת, בעיית איטום וכדומה. מטבע הדברים, עבור המלאכות הללו יש לעשות שימוש בציוד, במכשירים ובחלפים שונים, כגון ציוד לקידוח בקירות, וכל מלאכה נפרשת על פני משך זמן אחר. מסיבה זו העלויות של תיקון נזילות משתנות ממקרה למקרה. ואולם, הדבר החשוב ביותר הוא כמובן שהנזילות יתוקנו באופן מושלם, אמין ועמיד, כך שלא יחזרו בטווח הקרוב או הארוך. בנוסף, חשוב שבעל המקצוע ייתן הערכה לגבי בעיות נוספות המצויות במערכת, שייתכן וכדאי לתקן אותן כבר עכשיו על מנת למנוע תקלות, נזילות ותיקונים יקרים יותר בהמשך.

איתור נזילה במצלמה טרמית לתיקון נקודתי של הנזילה

אל תתמהמה עם תיקון נזילה

בין אם נדרש תיקון פיצוץ בצנרת או כל ליקוי ובעיה אחרים, חשוב להזמין את בעל המקצוע בהקדם האפשרי. הדברים מובנים מאליהם אם קיימת הצפה שמשתקת את שגרת החיים, או בעיה שאינה מאפשרת להשתמש במוצרי קצה מסוימים כגון אסלה או כיור. 

יחד עם זאת, במקרים רבים הנזילות אינן חריפות עד כדי כך שהחיים נתקעים, ובמקרים כאלו אנשים נוטים להתמהמה ולדחות את התיקונים. כתוצאה מכך הבעיה הולכת ומחמירה ועלולה לפגום באיכות החיים במובנים רבים החל מהבריאות, דרך האסתטיקה, ועד נזקים לתכולת הבית או הדירה. לכן, גם במצב של חשד לנזילה ובוודאי בנזילה קיימת, מומלץ להזמין בהקדם האפשרי את בעל המקצוע לביצוע איתור ותיקון שלה.

אל מי פונים לתיקון נזילות?

יש לא מעט בעלי מקצוע המבצעים תיקוני נזילות, ואילו הבחירה ביניהם מצריכה לבחון מספר פרמטרים. ראשית, ודאו שבעל המקצוע באמת נותן שירות באזורכם והינו זמין להגיע במועדים הנוחים והאפשריים מבחינתכם. 

שנית, ודאו שיש לו ניסיון בתיקון סוגים שונים של נזילות. אם יש לכם המלצות עליו משכנים וקולגות – מה טוב. בנוסף, שימו לב להערכת המחיר שנותן בעל המקצוע, אם ההצעה נראית לכם גבוהה או נמוכה משמעותית מהטווח הסביר והמקובל – בררו מולו מדוע. 

בחרו בבעל מקצוע מנוסה עם כל הציוד והכישורים לתקן את הבעיה, הזמין להגיע אליכם במועד סביר ונוח, ונותן הערכת מחיר הוגנת בטווח המקובל. 

היתרון הגדול שבבחירת בעל מקצוע עם ניסיון בתחום תשתיות אינסטלציה בבתים פרטיים ובניינים, הוא הכרת השטח, כך שאין תוואי צנרת שיכול באמת להפתיע אותו.

קבלו הצעת מחיר משתלמת עוד היום

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם