זיהוי סימנים ראשונים לנזילה

נזילה סימנים מקדימים

איתור נזילות – מהירות היא שם המשחק

אף אחד לא רוצה להתעסק עם נזילה ממערכת הצינורות בבית, יש הרבה בעיות שיכולות לקרות בבית, כמו סתימה או בעיה בחשמל, אך בעיה של נזילה היא שונה..

לא תמיד אפשר לראות אותה, ויכולים לחלוף חודשים עד שנשים לב, הנזק שנגרם הוא גדול וחשבון המים שלכם מתנפח בהתאם,

במקרים של נזילה מהירות היא המפתח לצמצום הבעיה, ככל שתקדימו לאתר סימנים לנזילה ולקרוא לאנשי מקצוע מיומנים לביצוע איתור וטיפול בנזילה, כך תוכלו לצמצם את ההשפעה על הבית שלכם, על התכולה, הקירות והרצפה, וכך תפחת בהתאם הרבה מההוצאה שלכם על תיקון נזקי הנזילה.

כיצד נוצרת נזילה?

הסיבות השכיחות להיווצרות נזילה הם שחיקה טבעית של הצנרת או פגיעה בה, בד"כ בעיות אלה נוצרות בגלל חוסר תחזוקה של הצנרת בדירה, שחיקה וקריעה של גומיות איטום בברזים או פשוט מערכת צינורות ישנה, לפעמים חפצים מסוימים בבית כמו דוד או מכונת כביסה גורים לתזוזה בצנרת, מה שגורם לקריעה של צינור, לפעמים פגמים אלה קוראים גם מקדיחה בקיר וכדומה.

במבנה בניינים משותפים עלולה להיווצר בעיות בצנרת עקב נזילה בדירה של השכן שיכולה להגיע לבית שלנו או עקב איטום לקוי באזורים שונים בבניין, במקרים אלה עדיף ומומלץ להזמין אנשי מקצוע שיעשו את עבודה יאתרו את הנזילה ויפעלו במהירות.

אין ספק שהצנרת היא אחת התשתיות החשובות בבית ופעילותה התקנית הכרחית ביותר לקיום חיים שלווים ונוחים בבית.

מה הם הסימנים לאיתור נזילות מוקדם?

כמו שאמרנו בתחילת המאמר נזילות שלא מאותרות ומתוקנות בזמן עלולות להתפשט במהירות רבה ממה שאתם מצפים ולגרום לנזק גדול, אספנו עבורכם מספר סימנים לנזילות לא מטופלות:

סימנים ברצפה – נזילות נסתרות לעין יכולות להתרחש גם מתחת לרצפות, פרקטים וכדומה, לכן חשוב לשים לב, בדקו שאין על הרצפה סימנים של כתמים, אולי אזורים יותר רכים משאר הרצפות, שברים במרצפות, או כל נזק או מפגע אחר שמעלה בכם חשד, מומלץ לשים לב למרצפות בחדרי האמבטיה והשירותים, וגם באזור המטבח שלכם.

התפתחות עובש וטחב –  שימו לב לעובש וטחב המתפתחים בביתכם, בעיה זו קוראת מעודף לחות, סימנים אלה הם סימנים ברורים לנזילה, והם גם מהווים סכנה בריאותית שאנחנו בכלל לא ממליצים לחיות איתה בשלום, כל סימן לעובש וטחב אפילו אם נראה לכם קטן ולא משמעותי הוא סיבה טוב לרוץ לאיש מקצוע שיבדוק את הבעיה מהשורש.

נזילה מהגג – שימו לב לתקרה של הבית שלכם!  נזילות בתקרה יכולות לנבוע מבעיה באיטום, בכל מקרה של רטיבות בתקרה לא מוסבר יש לפעול במהירות לאתר את מקור הנזילה ולטפל בה, הנזילה יכולה להיווצר מנזילה של השכנים למעלה שמחלחלת לדירה שלכם, לפעמים מבלי שהשכנים בכלל מודעים לקיומה.

כתמים/סדקים בקירות הבית – בדקו את קירות הבית שלכם, במקרים של עובש, התקלפויות, כתמים או סימנים לא ברורים על קירות הבית הם סימנים לדאגה, במקרים אלה הנזילה לא גלויה ועלולה במקרים רבים להתרחש בתוך קירות הבית, כתמים בצבע נחושת או חום ככה על הקיר, או התקלפות של הקיר, כל אלה מהווים עדות ברורה לקיומה של נזילה.

טיפ עלינו – אם אתם גרים במבנה ישן, כנראה שהצנרת גם וותיקה ומבוגרת כבר, אנחנו ממליצים להקדים תרופה למכה – אל תחכו לחשבון מים חריג, בצעו בדיקת מד מים באופן יזום אחת לכמה חודשים, פשוט עצרו את כל הברזים מכונות הכביסה והדוד מפעולה, ולכו לבדוק עם מד המים עדיין רץ, עם כן יש לכם נזילה בדירה.

קבלו הצעת מחיר משתלמת עוד היום >> 050-343-3451

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest