בדיקת צנרת בבית

צנרת ביוב:

מטרת צנרת זו היא לנקז את המים המשומשים מהמבנה החוצה.

תקלה בצנרת הביוב

כאשר קיימת בעיית אטימות בצנרת המים יחפשו מקום מפלט והם עלולים להגיע לרצפות או קירות הבית. 

בביוב חיצוני המים הללו יכולים להצמיח שורשים שעלולים להיכנס למערכת הביוב.

בדיקת צנרת

תופעות בעקבות תקלה בצנרת הביוב

  • נזילה בקיר או בין קומות
  • עליה קאפילרית
  • ריח של תחב
  • סתימות ביוב

אפשרויות למציאת הנזילה:

במקרים בהם התקלה בקיר או ברצפה  ניתן ע"י מצלמה תרמית לזהות כשל בצינור.

ע"י הצפת הצנרת ניתן יהי לזהות האם קיים כשל בצינור.

ע"י זרחן אפשרי במקרים מסויימים לראות תקלות בצנרת.

בעזרת מצלמת ביוב (סיב אופטי) ניתן לראות חורים,שורשים וסדקים אשר פוגעים בשלמות הצינור.

איתור נזילות מקצועי
איתור נזילות מתקדם

בכל בית פרטי, דירה ובניין משותף יש מערכת אינסטלציה, והדבר נכון כמובן גם לגבי מבנים מסחריים, משרדים, בתי עסק וכדומה. 

תפקידה של הצנרת הזו הוא כפול: מצד אחד לספק את המים אל הצרכנים השונים, למשל הכיורים, האמבטיה, המקלחת, מדיח הכלים, מכונת הכביסה וכן הלאה, ומצד שני לנקז את המים שיוצאים מהצרכנים אל מערכת הביוב הראשית. 

במילים אחרות, בתוך הקירות הבית, מתחת לרצפת ובאזורים נוספים של המבנה עוברים צינורות המעבירים מים ומחלקים אותם בצורות שונות. צינורות אלו נדרשים לעמוד באופן שוטף בלחצים בלתי מבוטלים, ולהתמודד בהצלחה עם טמפרטורות משתנות. 

בהנחה שמדובר בצנרת פלסטיק איכותיות שיושמה באופן מקצועי, בדרך כלל בעיות נדירות. אולם במקרים רבים, ובעיקר במבנים ישנים, בעיות בצנרת הינן נפוצות – למשל צנרת מתכת שעדיין לא הוחלפה בפלסטיק, חיבורים שהלכו והתרופפו, סדקים בצנרת וכיוצא בזאת.

יחד עם זאת, בעיות בצנרת אינן נחלתם הבלעדית של בתים ישנים, ובן בהחלט יכולות להופיע בכל בית, אפילו בדירות חדשות שנקנו מקבלן – למשל עקב שימוש במרכיבים שאינם עומדים בתקנים, או התקנה שאינה מספיק מקצועית. במקרים כאלו ואחרים, בעיות הצנרת מתבטאות ברטיבות בדרגות חומרה שונה הגורמת נזקים לתכולת הדירה, לדירה עצמה, לאיכות החיים בה ואף לבריאות הדיירים.

הנחיצות של בדיקת צנרת בבית

בדיקת צנרת בבית עשויה להידרש במספר מצבים. בראש ובראשונה, היא נדרשת כמובן כאשר ישנם סימנים ברורים או חשד לרטיבות שמקורה יכול להיות בצנרת. חשוב להדגיש שבמרבית המקרים לא ניתן לזהות בעין בלתי מזוינת את מקור הבעיה, המסתתרת מתחת לרצפות, בתוך הקירות וכדומה. 

לכן, בדיקת צנרת עושה שימוש באמצעים מתקדמים. אחד הבולטים שבהם הוא סיב אופטי שהינו מצלמה קטנה המורכבת על קצהו של צינור גמיש. את הצינור ניתן להחדיר אל תוך הצנרת ובכך לזהות הן את מקור הבעיה ואת חומרתה, והן את הגורמים לה. אמנם בסיב אופטי נעזרים בעיקר בצילום קווי ביוב חיצוניים לבית, אולם ניתן לעשות בו שימוש גם בבדיקות צנרת ביתיות נוספות. 

מצב נוסף בו בדיקות צנרת נדרשות הוא בעת קניית דירה מיד שנייה. במקרים אלו, יש הבוחרים לעשות בדק בית שלם הכולל ממילא בדיקת צנרת, ויש הבוחרים לבצע בדיקה העומדת בפני עצמה. בכל מקרה, המטרה של בדיקה זו היא לוודא שאין בבית כשלי אינסטלציה, שאולי אינם גלויים לעין כעת אך יתגלו עד מהרה, וכן כדי לוודא את איכות ומצב הצנרת באופן כללי. התוצאות של בדיקה זו חשובות ביותר ויכולות לעזור ללקוח להבין האם הוא מקבל תמורה הולמת לכספו, האם יידרשו בקרוב תיקונים יקרים, האם כדאי להתמקח על מחיר הדירה בהקשר לתיקונים שיידרשו, וכן הלאה. 

בנוסף, במבנים יחסית ישנים כדאי מאוד להזמין בדיקת צנרת בבית על מנת למנוע בעיות חמורות בהמשך הדרך, כדי להחליף חלקים שהתבלו וכדי לשקול באופן חכם את האפשרות של החלפת הצנרת כולה. למעשה, במהלך בדיקות צנרת עוברים על כל מרכיבי האינסטלציה של הבניין, כולל איתור של חסימות וגופים זרים שחדרו לצנרת, שברים וסדקים במערכת הביוב, חסימות במערכת הניקוז, חיבורים שהתבלו או התרופפו, ניתוקים שנגרמו, בעיות במרזבים, ועוד.

בדיקה של צנרת ללא הרס!

יש לציין כי בדיקת צנרת בבית אינה מצריכה קדיחה או הריסה של מרכיבים. באמצעות כלים מתקדמים ניתן לזהות את מקור הבעיה ואת חומרתה בלי עבודות מורכבות, ממושכות והרסניות לבית. לדוגמא, בעזרת מצלמה תרמית ניתן לזהות התאספות של מים במקומות חשודים, דבר הנותן אינדיקציה מדויקת על בעיה בצנרת המצריכה תיקון. 

אמנם, ייתכן כי התיקון עצמו ידרוש קידוח מסוים על מנת להגיע אל מקור הבעיה ולתקן את הכשל, אך בכל מקרה מדובר בעבודה הרבה יותר חסכונית, נקייה ופשוטה מאשר תיקון שמנסים לבצע ללא איתור מדויק ומוקדם.

מתי להזמין בדיקת צנרת בבית?

כאמור, בדיקת צנרת בבית כדאי להזמין במספר מצבים. ראשית, אם אתם שוקלים לרכוש דירה מיד שנייה חשוב מאוד לבצע את הבדיקות. ולא פעם, גם בדירה מקבלן כדאי מאוד לבדוק את מצב הצנרת, כל עוד יש אחריות מטעם הקבלן על התיקונים. 

כמו כן, אם מדובר בבית ישן הסובל באופן די תכוף מבעיות צנרת, הזמינו את הבדיקה בהקדם. ולבסוף, חשוב מאוד להזמין בדיקת צנרת אם גיליתם סימני נזילה בדירתכם.

מה הסימנים שמצריכים בדיקת צנרת?

קודם כל, אם אתם שומעים זרימת מים היכן שלא אמורה להיות, או שומעים זרימה חזקה יותר מהרגילה, יש סבירות גבוהה שקיים פיצוץ או כשל חמור בצנרת. סימן ברור נוסף הוא קבלת חשבונות מים גדולים מהרגיל מתאגיד המים המקומי שלכם. 

אם אין סיבה מיוחדת שאתם מסוגלים לזהות (למשל שימוש מרובה במכונת הכביסה או באמבטיה לאחרונה, או מילוי של בריכה פרטית בחצר), סביר להניח שקיימת בעיה בצנרת. כמו כן, אם המים באחד או יותר מכלי הסניטריה לא יורדים, ישנה חסימה כלשהי של הניקוז בצנרת הבית ויש לבדיקה. 

ומעבר לכך ישנם סימנים רבים המעידים על בעיה נסתרת, כמו שינויים בצבע הקירות, הצטברות עובש, קילופי טיח וכדומה. בכל המקרים הללו, פנו אל חברתנו והזמינו בדיקת צנרת לבית.

 

לפרטים נוספים בנושא ולשיחת ייעוץ מקצועית ללא עלות או התחייבות, הנכם מוזמנים לפנות אלינו בהידרוצ'ק.

קבלו הצעת מחיר משתלמת עוד היום

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם