הפעולות שמבצע מאתר נזילות ברעננה

שירותיו של מאתר נזילות ברעננה נדרשים במקרים רבים עבור בתים פרטיים, דירות, משרדים ומבנים נוספים. ככלל, תפקידו הוא לגלות ולזהות את מקור וחומרת הנזילה במבנה, אשר לא פעם היא סמויה מן העין. כיצד איתור נזילות ברעננה מגיע אל הנקודות הסמויות האלו? על מה מסתמך בעל המקצוע? התשובות בשורות הבאות.

כיצד עובד מאתר נזילות ברעננה?

איתור רטיבות ברעננה מבוסס על תהליך מוסדר ובעל מספר שלבים עיקריים. בתחילה הלקוח (כלומר, אתם), מתקשר אל איש המקצוע ונותן מידע על הבעיה, כאשר מאתר הנזילות עוזר להבהיר את המצב על ידי מספר שאלות מנחות. כך למשל, חשוב שבעל המקצוע יבין האם מדובר בנזילה שסימניה ברורים וגלויים לעין כמו עובש, טיח מתקלף, קיר רטוב וכדומה. גם חשוב להבין האם מדובר ברטיבות שמחלחלת מאזור הגג, האם היא מצויה על קיר או מרצפות הסמוכים לחדר האמבטיה, האם מדובר בעליית מים דרך הרצפות, האם אתם שומעים קולות זרימה או טפטופים, האם מדובר בבעיה ממושכת או שרק התחילה, וכיוצא בזאת.

בשלב הבא מספק מאתר נזילות ברעננה הצעת מחיר ואתם קובעים מולו את היום והשעה שבו יגיע לדירה, לבית או למשרד. עם ההגעה יתחיל תהליך איתור נזילות ברעננה עם בחינת הבית וכמובן תוך התמקדות במקום הבעייתי. כעת מאתר הנזילות יסתמך על הבנה, ניסיון והיכרות מעמיקה עם מערכות האינסטלציה והאיטום בבתים כפי שרכש לאורך שנים. לא פעם, כבר בשלב זה תהיה אינדיקציה די ברורה לסיבה לבעיית הרטיבות.

ואולם, בין אם ניתן להצביע די בבירור על מקור הבעיה, או שאין אינדיקציה טובה לגביה, עדיין צריך לרוב להמשיל הלאה על מנת לאתר את מקור הבעיה המדויק. לשם כך ייעזר איש המקצוע בכלים ייעודיים המבוססים על טכנולוגיות שונות, שבעזרתן ניתן "להקשיב" ו- "לראות" רטיבות, לחות ומים במקומות שונים שהעין והאוזן האנושית אינן מגיעות אליהם.

אמנם, באופן עקרוני ניתן היה לאתר את המקורות גם בלי כלים מתקדמים, אולם לשם כך היה צריך לבצע עבודות הרסניות כמו קידוחים בקירות, הרמת מרצפות וכדומה, כלומר עבודות יקרות, מלכלכות ומזיקות המצריכות תיקונים.

בשלב האחרון, אחרי שבעל המקצוע זיהה את מקור הבעיה ואת חומרתה, תקבלו הסבר ברור ומקיף לגביה, לגבי הסיבות להיווצרותה, לגבי נזקים העלולים להיגרם ללא תיקון, ולגבי עבודות התיקון הנדרשות והערכת עלותן.

כל אלו גם יסוכמו במידת הצורך בדו"ח שעימו תוכלו לפנות אל בעלי מקצוע נדרשים, או אל גורמים רלוונטיים כמו הוועד של הבניין המשותף, השכנים מלמעלה, הקבלן שביצע בנייה או שיפוץ בדירה, וכן הלאה. כמו כן, אם בעל המקצוע גם מחזיק בכישורים ובכלים הנדרשים לתיקון הבעיה, תקבלו ממנו הצעת מחיר מפורטת ותוכלו לבחור אם לעשות את התיקון איתו.

איתור רטיבות ברעננה: לראות ולשמוע דרך קירות

כאמור, החלק העיקרי של איתור רטיבות ברעננה הוא הסתייעות בעזרים טכניים המסוגלים להגיע למקומות שהחושים האנושיים אינם מגיעים אליהם. כך למשל, מאתר נזילות ברעננה עשוי להיעזר במצלמה טרמית. מדובר במצלמה העובדת על קליטת גלים ברמת אינפרא-אדום שהעין האנושית אינה מסוגלת לקלוט, והם מהווים מעין חותם ייחודי של כל עצם בסביבה.

למעשה, קרינה זו מעידה על הבדלי טמפרטורות וכך ניתן להבחין בחותמת האנרגטית של המים, בניגוד לסביבתם היבשה, אפילו אם הם מצויים מעבר לקיר או מתחת למרצפות. כלי נוסף הוא מד הלחות, או הפרוטימטר, שמסוגל לזהות את רמת הלחות באופן רגיש שגוף האדם אינו יכול. כך, ניתן לקרב את מד הלחות אל התקרה, הקירות, הרצפות וכדומה, ולהבין האם יש באזור לחות גבוהה מהרצוי, המעידה על מיקומה של בעיית הרטיבות.

לשירותי איתור נזילה נוספים חזור לעמוד הבית >

קבלו הצעת מחיר משתלמת עוד היום

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם