איך תשפרו את איכות המים בבית?

תיקון צנרת

הידעתם שהמים מהווים כ-60 אחוז ממשקל הגוף שלנו? למעשה, כל אחד מאיתנו שותה בממוצע כ-2.5 ליטר מים ביום דרך השתייה או דרך המזון. משום כך, נרצה שהמים שלנו יהיה לא רק נקיים אלא גם איכותיים. הבעיה היא שהמים שלנו עוברים דרך ארוכה עד שהם מגיעים לברזים בבתים ועל הדרך, נפגעת גם האיכות שלהם. אז מה אפשר לעשות על מנת שנוכל להנות כולנו ממים צלולים ואיכותיים? המשיכו בקריאה…

שימוש במסנן מים איכותי

לפני שנמצא את עצמנו מחליפים את הצנרת הפרטית שלנו, נוכל להסתפק בפתרון מיידי ויותר זול והוא התקנת מסנן איכותי בשיבר הראשי. יש מסננים פשוטים שמחירם זול יחסית, אבל הבעיה היא שצריך להחליף אותם כל חצי שנה. על כן, מומלץ להשקיע מראש במסנן שעלותו מסתכמת בכמה אלפי שקלים ולהקפיד לתחזק אותו כמו שצריך. אגב, מסנן כזה נחשב לאיכותי והוא יהיה אפקטיבי מאוד בסינון המים. בנוסף, את המסנן יש לרכוש מחברה מוכרת שגם מספקת אחריות של לפחות שנה. ניתן להזמין התקנה למסנן מהחברה עצמה או להתקין באמצעות אינסטלטור. 

מסנן איכותי – חיסכון לטווח ארוך

כאשר המסנן מותקן בכניסה לשיבר הראשי, אפשר להרגיש בחיסכון בצריכת החשמל של כל המכשירים המופעלים באמצעות מים. לדוגמה, דוד השמש, בר מים, מדיח הכלים, מכונת הכביסה, הקומקום. כל אלה יקבלו פחות אבנית מהמים וגם גופי החימום שלהם יחזיקו לאורך זמן.

התקנת מתקן לטיהור מים ביתי

מלבד התקנת המסנן בכניסה לשיבר הראשי, אפשר גם להתקין מערכת לטיהור מים. מדובר על מערכת המכילה 3 עד 4 פילטרים. אלו מסננים את המים באמצעות שיטה הנקראת אוסמוזה הפוכה

מהי אוסמוזה הפוכה בכמה מילים? מדובר על תהליך בו תמיסה מועברת דרך ממברנה קרומית וכל זאת באמצעות לחץ נגדי ללחץ האוסמוטי. התהליך גורם להפיכת התמיסה הכוללת ריכוז חומרים מומסים שהינו גבוה לתמיסה עם ריכוז חומרים נמוך.

עלות המערכת פלוס התקנה יכולה להסתכם בכמה אלפי שקלים. המערכת מותקנת מתחת לכיור ואינה תופסת מקום רב.

הצנרת שלכם ישנה? 

קחו בחשבון, שאם הצנרת שלכם ישנה ומלאה בחלודה, הרי שגם המים הכי צלולים יגיעו לברז חלודים. על כן, יש מצבים בהם מומלץ להחליף את הצנרת לפני שמתקינים מסננים ומתקנים לטיהור מים. נכון, עלות החלפת צנרת היא יחסית גבוהה, אבל לפעמים אין ברירה. טווח המחירים עשוי להשתנות בהתאם למידת העבודה, כלומר האם יש צורך לפרק קרמיקה, האם יש צורך לחצוב בקיר וכו'. בכל מקרה, שיפור התשתית רק יכול לעזור לכם. לשם כך, קחו אינסלטור מקצועי שיש לו דירוג גבוה, המלצות וניסיון ותהיו בראש שקט שלאחר החלפת הצנרת והתקנת מסנן מים איכותי ומתקן לטיהור מים, אתם ובני משפחתכם תשתו מים צלולים, נקיים ואיכותיים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest